Про завершення посіву озимих культур та реалізацію їх насіння господарствами мережі ІБКіЦБ

Несприятливі погодні умови не завадили господарствам мережі ІБКіЦБ своєчасно і якісно провести посів озимих культур в оптимальні строки. План посіву виконано на 100 %. Посіяно майже 6 тис. га озимих культур. Всі посіви знаходяться в доброму та задовільному стані.
Для посіву використано насіння сортів озимої пшениці та озимого жита селекції ІБКіЦБ, які за даними сортовипробування дають високі показники у всіх регіонах України.

Використання якісного посівного матеріалу дозволило в 2019 році отримати урожай зернових культур вище середнього рівня по регіонах вирощування, а саме:

  • урожайність озимої пшениці в ДПДГ «Шевченківське» мережі ІБКіЦБ склала 66,9 ц/га, на ДСС Білоцерківська – 61,0 ц/га, це вище середніх по Київської області (53,2 ц/га);
  • на Верхняцькій ДСС отримано урожай озимої пшениці 67,5 ц/га, що на 9,5 ц/га вище середнього рівня по Черкаськії області;
  • на Іванівській ДСС урожайність озимої пшениці – 53,2 ц/га, що на 3,2 ц/га вище середнього рівня по Сумськії області.

Під урожай 2020 року реалізовано елітного та сертифікованого насіння озимих культур з врахуванням його використання на власні потреби більше 3 тис. тонн.

Урожайність сортів пшениці озимої в 2019 році на демонстраційних полігонах (див. приєднані файли):