Розширене засідання вченої ради ІБКіЦБ

17 липня 2019 р. на базі Веселоподільської ДСС відбулось розширене засідання вченої ради Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків  та його мережі.

Програма включала ряд заходів, зокрема ознайомлення з дослідно-експериментальними ділянками на Веселоподільській ДСС ІБКіЦБ відповідно до ПНД НААН 27 "Цукрові буряки" та ПНД НААН 16 "Біоенергетичні ресурси" та пленарне засідання Вченої ради.

 

Загальний вигляд селекційно-розсадницьких посівів.

 

 

Віце-президент Національної академії аграрних наук України, директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Роїк Микола Володимирович оцінює виконання програми з селекції буряків цукрових безпосередньо на станційному сортовипробуванні.

 

Завідувач лабораторії фітопатології і ентомології Саблук Василь Трохимович провів  дослідження ступеню ураження селекційних посівів шкідниками та хворобами в рамках надання науково-методичної допомоги безпосередньо в польових умовах.

 

Мастер-клас зав. відділу захисту рослин від хвороб, шкідників, бур’янів на сільськогосподарських та біоенергетичних культурах, академіка Іващенка Олександра Олексійовича. Науково-методична консультація захисту посівів сільськогосподарських культур і селітебних територій від карантинного бур’яну - амброзії полинолистої – Ambrosia artemisifolia.

 

Заступник директора з наукової роботи, чл.-кор. НААН Сінченко Віктор Миколайович акцентував увагу всіх учасників, зокрема співробітників Веселоподільської ДСС на інноваційних розробках з агротехніки буряків цукрових та надав конкретні науково-методичні поради з догляду за посівами.

 

Науково-методичні консультації Сінченко В.М. з перспектив прососіяння, а директор Іванівської ДСС Солошенко Михайло Васильович та заступник директора Власенко Сергій Іванович  ознайомили його з каталогом сортів, створених на Іванівській ДСС ІБКіЦБ.

 

 

Директор Веселоподільської ДСС Мороз Олег Васильович, директор ДПДГ «Шевченківське» Балагура Олег Вікторович  обговорюють перспективи розвитку дослідно-селекційних станцій та дослідних господарств мережі ІБКіЦБ.
Зав. лабораторії досліджень технологій вирощування і переробляння багаторічних та однорічних біоенергетичних культур Гументик Михайло Ярославович надає науково-методичну консультацію з розвитку галузі біоенергетики.

 

Директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Роїк Микола Володимирович знайомиться з результатами виконання ПНД НААН 16 "Біоенергетичні ресурси".

 

 

 

Загальний вигляд експериментальних ділянок по програмі ПНД НААН 16 "Біоенергетичні ресурси".

 

 

Учасники відвідали музей історії Веселоподільської ДСС.

 

 

 

Учасники виїзного засідання біля адміністративного корпусу.

 

 

Після ознайомлення зі станом експериментальних ділянок відбулось пленарне засідання Вченої ради, на якому були розглянуті наступні питання:

- Стан виконання науково-дослідних робіт ПНД НААН у системі ІБКіЦБ у 2019 році – доповідач заступник директора з наукової роботи Сінченко В.М.
- Звіти голів комісій з оцінки виконання науково-дослідних робіт ПНД НААН на дослідно-селекційних станціях мережі ІБКіЦБ у 2019 році
З доповідями виступили:
зав. відділу захисту рослин від хвороб, шкідників, бур’янів на сільськогосподарських та біоенергетичних культурах Іващенко О.О. (Білоцерківська ДСС), заступник директора з наукової роботи Сінченко В.М. (Верхняцька ДСС), зав. лабораторії гербології Макух Я.П. (Весело-Подільська ДСС), Макух Я.П. (Іванівська ДСС), зав. відділу технологій вирощування біоенергетичних культур Ганженко О.М. (Уладово-Люлинецька ДСС), Ганженко О.М. (Ялтушківська ДСС), зав. лабораторії досліджень технологій вирощування і переробляння багаторічних та однорічних біоенергетичних культур Гументик Михайло Ярославович (Дослідне поле ІБКіЦБ).

- Щодо підготовки техніко-економічних обґрунтувань (ТЕО) для впровадження пілотних проектів з відновлювальних джерел енергії на Дослідних селекційних станціях та дослідних господарствах ІБКіЦБ НААН.
Доповідач: зав. лабораторії досліджень технологій вирощування і переробляння багаторічних та однорічних біоенергетичних культур Гументик Михайло Ярославович.
- Затвердження до друку монографії «Концептуальні основи функціонування бурякоцукрового виробництва і біоенергетики України в умовах кліматичних змін і загострення ринкової конкуренції»
- Затвердження до друку науково-практичних рекомендацій захисту посівів сільськогосподарських культур і селітебних територій від карантинного бур’яну - амброзії полинолистої – Ambrosia artemisifolia L.
 Автори: Іващенко О.О., Макух Я.П., Ременюк С.О.

Всі розглянуті питання отримали високу оцінку та затверджені рішенням Вченої ради.