Україна, Білорусія і Казахстан - разом в селекції цукрових буряків

8 лютого в ІБКіЦБ відбулася тристороння зустріч, присвячена співпраці в селекції цукрових буряків. До інституту завітали представники Казахського Інституту землеробства і рослинництва Шолпан Бастаубаєва (зам. директора з питань науки), Айгуль Абугалієва (зав. аналітичною лабораторією) і Дослідної станції по цукрових буряках (Білорусія) Володимир  Гнилозуб (директор), Юрій Чечьоткін (зам. директора з наукових питань) і Світлана Мелентьєва (зав. відділу селекції цукрових буряків). Сторони обговорили необхідність тісної взаємовигідної співпраці в селекції цукрових буряків.
Наступного дня казахські партнери відвідали Білоцерківську ДСС ІБКіЦБ, спілкувалися з заслуженими селекціонерами станції, які ділилися своїм досвідом селекційної роботи з пшеницею і цукровими буряками.

З Казахстаном інститут має довгу історію співпраці. Гібриди цукрового буряку ІБКіЦБ випробовуються в екологічному сортовипробуванні в Казахстані уже багато років і показують гарні результати урожайності. Вже зареєстровано перший спільний гібрид цукрового буряку «Айшолпан», а ще два знаходяться у державному сортовипробуванні на реєстрацію.

Гібрид «Айшолпан» у 2018 р. показав урожайність 981ц/га.