Урочисте засідання вченої ради інституту

13 листопада 2018 р. в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків відбулося розширене засідання вченої ради Інституту, присвячене 100-річчю від дня заснування Національної академії аграрних наук України.

 

 

 

В урочистому засіданні вченої ради Інституту взяв участь академік НААН, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН Вергунов В.А., який виступив з науковою доповіддю «Передумови появи, становлення та діяльність Національної академії аграрних наук України (до 100-річчя заснування)», у якій розповів про  еволюційні етапи та процеси становлення та розвитку НААН України – провідного центру наукового забезпечення розвитку галузей агропромислового комплексу України.

 

В продовження екскурсу в історію розвитку аграрної науки від Інституту виступив зав. лабораторії досліджень з економіки, маркетингу та планування, ветеран інституту Бондар В.С. В своєму виступі він розповів про основні досягнення інституту в історичному аспекті, наголосив на найбільш важливих датах і розробках науковців, які стали переломними моментами в розвитку вітчизняного буряківництва, таких як виведення однонасінної форми цукрових буряків, розробка і впровадження 12-рядного комплексу машин, який дозволив повністю механізувати виробничі процеси та ін., назвав прізвища видатних вчених інституту. А також висловив впевненість у тому, що, навіть в нинішніх досить складних фінансових і соціально-побутових умовах, наука виживе, як це не раз було в минулому.

Присутні з цікавістю прослухали виступи та дізналися про маловідомі звитяжні і трагічні сторінки історії становлення та розвитку НААН України та нашого інституту.

По завершенні засідання вченої ради відбувся святковий концерт, присвячений Дню працівників сільського господарства, який проведено силами учасників художньої самодіяльності будинку культури ДПДГ «Шевченківське», а також запрошених заслужених артистів України.

Також в рамках святкових заходів в інституті була відкрита експозиція авторських творчих робіт співробітників інституту та їх рідних, яка викликала велику зацікавленість відвідувачів. В експозиції були представлені картини, вишивки, дитячі малюнки, фото та ін.