Звернення науковців Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН до Президента України та профільних міністерств щодо залісення території України згідно з проектом "Зелена країна"

Науковці Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН звернулися до Президента України Володимира Зеленського та профільних міністерств з підтримкою ініціативи Президента щодо залісення території України.
Реалізація екологічної ініціативи «Масштабне залісення України», відповідно до указу Президента України №228/2021, сприятиме збільшенню поглинання та утримання вуглецю лісами, що передбачено Дорожньою картою кліматичних цілей України до 2030 року для імплементації Європейського Зеленого Курсу (European Green Deal).
Ініційований Президентом України проект «Зелена країна», оприлюднений під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія», спрямований на збереження і відтворення лісового фонду України. Створення 1 млн.га лісових насаджень сприятиме покращенню екологічної ситуації в нашій країні, дозволить підвищити частку лісів у структурі земель.

У листі науковці ІБКіЦБ НААН запропонували частину лісових масивів, які планується створити згідно проекту «Зелена країна», сформувати з швидкорослих, високопродуктивних дерев, таких як енергетичні верба, тополя, акація, павловнія, тощо. Плантації енергетичних дерев будуть створюватись на малопродуктивних та деградованих землях, що сприятиме відновленню їх родючості. Такі насадження реалізуватимуться за технологіями плантаційного вирощування, що дозволить в короткий час сформувати значні площі деревних культур. Крім того, це дозволить залучити інвесторів до реалізації ініціативи Президента України.

Важливою складовою частиною лісистості території є полезахисні лісові смуги (ПЗЛС), але їх кількість на даний час є недостатньою, а санітарний стан – незадовільний. В ІБКіЦБ НААН розроблено технологію відновлення ПЗЛС шляхом висаджування швидкорослих деревних порід і розроблення таких схем їх вирощування, які забезпечили б отримання максимальної кількості енергетичної біомаси, за умови виконання ними у повному обсязі екологічних функцій.

Підтримуючи ініціативу Президента України щодо масштабного залісення території нашої держави, ми готові надати детальну інформацію стосовно наших пропозицій для вирішення цієї важливої проблеми. Водночас, просимо використати наш багаторічний досвід і науковий потенціал для реалізації проекту «Зелена країна».

Приєднані файли: 
ДолученняРозмір
PDF icon Лист-звернення6.39 МБ