Українські плантації міскантусу гігантського зацікавили нідерландських вчених

21 вересня 2017 року відбулась зустріч директора ІБКіЦБ Миколи Володимировича Роїка та Вольтера Ельберсена з Інституту продуктів харчування та біодосліджень Університету Вагенінгена  (Нідерланди), що є однією з провідних природничих наукових організацій світу. Під час зустрічі обговорювались питання про творчу співпрацю, обмін досвідом між інститутами та стажування молодих вчених.
 
 
В рамках програми візиту представники ІБКіЦБ, Університету Вагіненген (Нідерланди), та ТОВ «Енерго Аграр» відвідали плантації міскантусу гігантського, які закладено у Фастівському районі фахівцями ТОВ «Енерго Аграр» під науковим наглядом ІБКіЦБ.
Під час зустрічі  представники ТОВ «Енерго Аграр» розповіли про спільні здобутки з ІБКіЦБ у технології вирощування міскантусу гігантського в Україні. Також були продемонстровані готові вироби та матеріали, отримані «Енерго Аграр» з біомаси міскантусу,  зокрема паливні гранули, целюлозу, картон, біопластик та ін.
Особливо гостей вразила якість плантації міскантусу гігантського першого року вегетації. Згідно з проведеними замірами середня схожість саджанців становила 95-98 %,  висота рослин - до 1.6 - 1.8 метрів.
Голандський вчений проявив зацікавленість у налагодженні більш тесної та практичної співпраці між Українськими та Голандськими вченими і фахівцями в галузі вирощування та використання біомаси для потреб біоенергетики в інтересах сталого розвитку біоекономики обох сторін.