День поля «Українські крупи: гречка та просо»

31 серпня на полігоні Виставково-інноваційного центру НААН України (ДПДГ «Саливонківське» - с.Ксаверівка-2, Білоцерківський район, Київська область) відбувся День поля на тему «Українські крупи: гречка та просо».
На семінарі були представлені різні групи спеціалістів в галузі сільського господарства стосовно тематики, якій присвячено семінар, зокрема селекціонери, науковці, агрономи, фермери, виробники насіння та товарного зерна гречки і проса та переробники.
У вступному слові директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, віце-президент НААН, академік НААН Роїк М.В. представив учасників,  оголосив програму проведення Дня поля та зупинився на важливих моментах і проблемах стосовно подальшого розвитку цих важливих культур - гречки та проса. Ним було наголошено, що в умовах зміни клімату існує необхідність значно підвищити продуктивно-адаптивні властивості новостворених сортів в тому числі шляхом застосування цифрових технологій у селекційних програмах. На прикладі структури галузі буряківництва та її функціонування в Німеччині  запропоновано систему науково обґрунтованого формування кластеру шляхом об’єднання всіх ланок, що стосується виробництва і реалізації готової продукції - починаючи від ведення насінництва та закінчуючи полицями торговельної мережі за справедливими цінами.

Програма Дня поля.

Виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Громовий  С.М. доповів про стан забезпечення насінням, виробами із гречки та перспективи її вирощування. Він відмітив серйозні виклики, які стоять перед галуззю гречкосіяння в Україні, зважаючи на експортні можливості сусідньої країни-агресора. В зв’язку с цим в Україні розроблена програма по подальшому розвитку галузі. 
Головному доповідачу були задані уточнюючи питання від науковців та представників фермерських господарств. У дискусії виступили академік НААН Камінський В. Ф., директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, член-кореспондент НААН Кабанець В. М., директор фермерського господарства із Житомирщини.

У подальшому проведено огляд сортів гречки, проса та їх характеристики Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, ННЦ «Інститут землеробства НААН», Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН,  Інституту рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН. Сорти проса Веселоподільської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН: ОЛІТАН, ДЕНВІКСЬКЕ, ПОЛТО, СКАДО.

Фотозвіт