Участь у Дні поля «Сучасні сорти і гібриди кукурудзи та сорго (досягнення установ НААН)»

14 вересня 2023 р. на Демонстраційному полігоні Виставково-інноваційного центру НААН України (ДПДГ «Саливонківське», с.Ксаверівка-2, Білоцерківський район, Київська область) відбувся День поля «Сучасні сорти і гібриди кукурудзи та сорго (досягнення установ НААН)».
До участі в його роботі долучилися науковці, селекціонери, представники сільськогосподарських та фермерських господарств, представники керівництва району та області.
З вступним словом виступив президент НААН України Гадзало Я.М. Він охарактеризував стан збирання зернових культур, підготовку до збирання пізніх культур та перспективи наукової діяльності на наступний рік.
З привітанням виступив заступник голови Білоцерківської РДА Олександр Горовенко. Він підкреслив ту визначальну роль, яку сьогодні відіграють аграрії в забезпеченні продовольчої безпеки держави та побажав науковцям аграрної сфери плідної роботи зі створення нових високопродуктивних сортів і гібридів, подальших успіхів, а аграріям-практикам – високих врожаїв і сприятливих погодних та інших умов.
Директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, віце-президент НААН, академік НААН Роїк М.В., вітаючи учасників семінару, побажав плідної роботи і запросив до огляду гібридів і сортів кукурудзи, сорго, буряків цукрових, а за бажанням, соняшнику та сої.
Характеристику гібридів кукурудзи розпочали відомі селекціонери Інституту зернових культур НААН – директор Державної установи Інститут зернових культур НААН Черчель В. Ю. та зав. відділу селекції зернових культур Державної установи Інститут зернових культур НААН Дзюбецький Б. В.. Були представлені та охарактеризовані гібриди кукурудзи та сорго Селекційно-генетичного інституту – НЦНС. Селекціонер Яланський О. В. ознайомив із сортами і гібридами сорго селекції Сінельніківської селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур.
У подальшому вирішувались дискусійні питання та співпраця науковців  із виробничниками.
Тема Дня поля була приурочена досягненням установ НААН у вивченні та вирощуванні сучасних сортів і гібридів кукурудзи та сорго. Проте під час семінару його учасники обговорили й нагальні проблеми, які нині непокоять аграріїв.
На завершення Дня поля всі присутні відвідали демонстраційні поля, на яких вирощуються енергетичні, олійні та технічні культури.