Участь у роботі бізнес форуму з відновлювальних газів

27 вересня 2023 року відбувся бізнес форум з відновлювальних газів. Форум проходив у Відні (Австрія) у змішаному форматі (вживу і онлайн).
Форум є важливою віхою в межах Меморандуму про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства між Європейським Союзом та Україною щодо біометану, водню та інших «зелених» газів. Метою Форуму є поєднання сталих та інноваційних проектів у ланцюжку створення вартості відновлюваних газів в Україні з інвесторами приватного сектор, враховуючи нормативні аспекти та досвід розробки декарбонізованих газів у ЄС.
У роботі Форуму брали участь міжнародні фінансові інституції, інвестиційні енергетичні компанії, енергетичні трейдери, аудиторські компанії, виробники біометану.
Виступаючі відмітили, що попри війну в Україні вдалося закласти законодавчу основу, розширити гарантії походження на скраплений та стиснений біометан, запровадити пільги для виробників через закон про «інвест-нянь», укласти меморандум із Єврокомісією про партнерство у сфері відновлюваних газів.
Від Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН у роботі форуму брав участь Олександр Ганженко, завідувач відділу селекції і сталих технологій вирощування і переробляння біоенергетичних культур.