Двадцять восьма Міжнародна конференція «Підсумки виконання програми "БЕТАІНТЕРКРОС"»

В Інституті біоенергетичних культур та цукрових буряків 7 лютого 2023року відбулась 28-та Міжнародна конференція провідних селекціонерів ІБКіЦБ та його мережі. Було підведено підсумки по завершеному 28-му циклу програми "БЕТАІНТЕРКРОС" [20-21-22] та визначено кращі гібриди цукрових буряків для передачі в Державне сортовипробування 2023 року.
Ця програма започаткована і виконується з 1993 року як невід'ємна складова загальної селекційної програми зі створення гібридів на ЦЧС основі. У програмі щорічно створюються та вивчаються понад 400 експериментальних гібридів на основі ЦЧС.
Головним завданням програми є мобілізація генетичного потенціалу селекційних матеріалів цукрових буряків вітчизняних науково-дослідних з метою максимального використання ефекту гетерозису для отримання високопродуктивних гібридів нового покоління.
Конференція затвердила результати випробування і перелік нових гібридів, які істотно перевищують стандарти за врожайністю, цукристістю та збором цукру, та рекомендувала кращі гібриди до Державного сортовипробування.

Крім того, оголошено результати Державного сортовипробування гібридів цукрових буряків у 2022 році. На основі 2-х річних даних Державного сортовипробування до Реєстру сортів рослин України занесено три триплоїдні гібриди цукрових буряків на стерильній основі – Рутенія 11, Рутенія 12 і Рутенія 13. Дані гібриди за роки випробування виявились найпродуктивнішими з усіх зарубіжних і вітчизняних гібридів, що вивчались.