«Гречкаfest» - Хвороби гречки та удосконалення заходів щодо обмеження їх розвитку
2 вересня цього року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, в якій взяли участь керівники і наукові співробітники НААН, спеціалісти агроформувань різних форм власності, представники агробізнесу і асоціацій фермерів, переробних підприємств та торгових мереж.
Організатори конференції: Міжнародна Асоціація Гречки; СОК «Зерновий»; ГО «Об'єднання Аграріїв»; Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України; ГС «Асоціація Керованого Запилення «BeesAgro»; ГО «Фундація Жінок Пасічниць»; ГС «Борошномели України»
Черговий виступ на конференції з презентацією на тему: «Хвороби гречки та удосконалення заходів щодо обмеження їх розвитку» зробив Віктор Положенець, зав. лабораторії фітопатології ІБКіЦБ НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, який відмітив, що за останні 10-15 років у селекції гречки як у нашій країні, так і за кордоном мало приділялось уваги щодо проведення цілеспрямованої селекційної роботи на стійкість до патогенів. Однак, на основі проведення нашої фітопатологічної експертизи виявлено ряд хвороб, які уражують в більшості листки, стебла, квітки рослин цієї культури. До числа фітопатогенів, які паразитують на гречці належать наступні: пероноспороз (несправжня борошниста роса); фітофтороз; сіра гниль; аскохітоз; бактеріоз; церкоспороз; мозаїка.
А тому пропонуємо наступні заходи захисту гречки від хвороб:
використання для посіву стійких до хвороб сортів гречки;
дотримання сівозміни. Кращими попередниками є багаторічні трави, зернобобові культури, цукрові буряки і картопля;
ретельне очищення та калібрування насіння;
посів проводити в оптимальні терміни, при цьому уникати загущених посівів;
своєчасна боротьба з бур’янами та комахами – переносниками бактеріальної і вірусної інфекцій;
перед цвітінням провести обприскування рослин проти хвороб листків наступною комбінацією препаратів: Ридоміл Голд - 2,5 кг/га, біопрепарат інсектицидної дії Актофіт – 2 л/га, біопрепарат фунгіцидної дії Екостерн – 2,5-3 л/га.