Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків та Держенергоефективності домовилися співпрацювати у розвитку біоенергетики

Між Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України укладено Меморандум про співробітництво. Його підписали в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України Микола Роїк.
У рамках укладеного Меморандуму сторони домовилися тісно співпрацювати та ефективно використовувати науково-технічний потенціал Інституту, щоб сприяти активному розвитку біоенергетики України.
Особливу увагу сторони планують приділити розвитку сфери вирощування енергетичних рослин як ресурс для заміщення газу. Необхідно задіяти під енергокультури деградовані землі України, яких налічується близько 4 млн га.
«Необхідно активізувати сферу вирощування енергорослин і таким чином не лише сприяти заміщенню газу, а й дати змогу громадам отримувати прибуток із малопродуктивних земель і відновлювати їхню родючість», - наголосив К. Гура.
Щоб покращити умови роботи у цій сфері, Держенергоефективності із Міненерго розробили відповідні законопроєкти.
Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності, повідомив про ще один інструмент підтримки цієї сфери: «Ми розробили концепцію нової державної програми з енергоефективності на 2022-2026 роки, в рамках якої планується надавати компенсації частини відсотків за кредитами на закладання плантацій енергорослин».
У свою чергу, заступник директора Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України Віктор Сінченко представив напрями роботи Інституту та запевнив у готовності ділитися досвідом щодо особливостей вирощування енергорослин.
Зав. лабораторією селекції і технологій вирощування деревних біоенергетичних культур ІБКіЦБ Михайло Гументик повідомив, що триває робота над 30-ма дослідними ділянками для вирощування найбільш продуктивних сортів енергетичних культур.

Сторони домовились про співпрацю на основі принципів зацікавленості та партнерства, які сприятимуть забезпеченню підвищення енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики України.