Нові гібриди буряків цукрових як сировина для виробництва біопалива, а саме біоетанолу

З одного гектару енергетичних буряків цукрових (за урожайності 60 т/га) можна отримати понад 4,3 т біоетанолу. Найбільш ефективною цукроносною культурою для виробництва біоетанолу в умовах помірного клімату є буряки цукрові, які відзначаються високим потенціалом продуктивності. З одного гектару енергетичних буряків цукрових (за урожайності 60 т/га) можна отримати понад 4,3 т біоетанолу.
За програмою НААН 26 «Біоенергетичні ресурси» в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків створено та передано до Державного Реєстру сортів рослин придатних для вирощування в Україні адаптовані до виробництва біопалива гібриди цукрових буряків ‘Рутенія 11’, ‘Рутенія 12’ та ‘Рутенія 13’. За результатами польових досліджень кваліфікаційної експертизи за 2022 рік дані сорти значно перевищують за показниками продуктивності усереднені значення сортів, що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років. Так, врожайність гібриду ‘Рутенія 11’ у зоні Лісостепу України становить 68,9 т/га, ‘Рутенія 12’ – 78,6 т/га, ‘Рутенія 13’ – 73,2 т/га, в той час як усереднена врожайність сортів (включно з іноземними), що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років, становила 63,1 т/га. Врожайність гібриду ‘Рутенія 11’ у зоні Полісся України становить 85,6 т/га, ‘Рутенія 12’ – 77,2 т/га, ‘Рутенія 13’ – 78,4 т/га, в той час як усереднена врожайність сортів (включно з іноземними), що пройшли державну реєстрацію за п’ять попередніх років у цій зоні, становила 59,5 т/га.
Таким чином, вирощування у зоні Лісостепу України цукрових буряків гібридів ‘Рутенія 11’, ‘Рутенія 12’ та ‘Рутенія 13’ дозволить на 17% підвищити вихід біоетанолу з одного гектара, а для зони Полісся – на 35 %.