Участь у тренінгу з оцінки енергетичного потенціалу біомаси для виробництва моторних біопалив

3 жовтня 2023 року відбувся тренінг з оцінки енергетичного потенціалу біомаси для виробництва моторних біопалив першого та другого поколінь. Тренінг проводився громадською спілкою «Біоенергетична асоціація України» за підтримки проєкту USAID «Економічна підтримка України». Учасники поділились інформацією щодо енергетичного використання біомаси для виробництва моторних палив, а також посилення взаємодії держави і бізнесу у питаннях посилення енергетичної безпеки.
У ході тренінгу розглядались питання оцінки загального енергетичного потенціалу біомаси та біомаси для виробництва в Україні моторних палив 1-го і 2-го покоління. Особливу увагу учасники тренінгу звернули на формування законодавчої бази України для виробництва моторних біопалив, а також оцінку кращих світових практик регулювання моторних біопалив та можливості їх впровадження в Україні.
Виробничники ділилися своїм досвідом з виробництва біогазу і біометану (компанія «Галс Агро»), оцінки поточного стану і перспективи виробництва біоетанолу в Україні (Українська асоціація виробників біоетанолу), впровадження проєктів з виробництва біоетанолу, біогазу і біометану (Українська технологічна компанія).
Від Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН участь у тренінгу брали завідувач лабораторією науково-технічного забезпечення технологій виробництва, переробки та використання біомаси, д.т.н., професор Володимир Кравчук та завідувач відділом селекції і сталих технологій вирощування та переробляння біоенергетичних культур д.с.-г.н. Олександр Ганженко.