Якісне насіння - запорука успіху та гарного врожаю

Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків та мережа його дослідних станцій і господарств проводить селекційно-насінницьку роботу по створенню та вирощуванню сортів і гібридів сільськогосподарських культур. Щорічно вирощується і реалізується насіння високих репродукцій сортів і гібридів.
На теренах мережі ІБКіЦБ встигли зарекомендувати себе сорти пшениці м’якої озимої Гусар та Єсенія. Протягом кількох років вони демонструють кращі результати за врожайністю, якістю зерна, стійкістю до вилягання, посухи, хвороб тощо.

Пшениця м’яка озима: сорт «Гусар»
У Реєстрі сортів рослин України з 2023 року.

Високоінтенсивний, середньоранній з вегетаційним періодом 276-282 доби. Морозостійкий та високою спекотостійкістю.  Висока стійкість до вилягання та висипання зерна. Екологічно пластичний з високим генетичним потенціалом врожайності  понад 11,0 т/га. Стеблестій вирівняний. Зерно червоне, крупне. Маса 1000 зерен 47-54 г. Вміст сирої клейковини в зерні - 28,6-31,4%, сирого білка – 14,6-14,9%. Добре кущиться восени (5/4 продуктивних пагонів) і має високу регенераційну здатність. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га в оптимальні або пізні строки в зоні Лісостепу України.

Пшениця м’яка озима: сорт «Єсенія»
У Реєстрі сортів рослин України з 2016 року.

Сорт рекомендований до вирощування в зонах Лісостепу і Полісся України, як сильна і цінна пшениця. Середньорослий, стійкий до вилягання та осипання, зимостійкий і посухостійкий, середньостиглий, середньо уражається хворобами. Генетичний потенціал врожайності –  понад 7,0 т/га. Висота середня, вирівняний стеблестій. Зернівка червона, овальної форми, крупна. Маса 1000 насінин – 42-45г. Вміст білка – 14,3%, клейковини першої групи якості – 31,8%. Норма висіву 4,5-5,0 млн/га в оптимальні для зон строки.